kontakt@akademialiderow.edu.pl 519793767

Organizatorzy

Główny organizator:

Fundacja WiP

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. W listopadzie 2013 w Nowym Jorku Fundacja odniosła zwycięstwo w prestiżowym konkursie Think Tank Shark Tank, dzięki czemu realizuje projekt serialu telewizyjnego „Wolność pod Ostrzałem”.

 

Współorganizatorzy:

Goldwater

Goldwater Institute jest założonym w 1988 roku instytutem spraw publicznych, który stawia sobie za cel obronę wolności i wartości konstytucyjnych. Organizacja powstała z inspiracji wielkiego senatora z Arizony, Barry’ego Goldwatera. Utrzymywana tylko z dobrowolnych datków, skupia się na walce o konkretne sprawy, nie na polityce. Goldwater Institute jest niestrudzonym orędownikiem praw i suwerenności stanów, zasady leżącej u fundamentów amerykańskiego eksperymentu wolności i prosperity. Aktywność Goldwater Institute rozkłada się zasadniczo na trzy dziedziny: gospodarkę, edukację oraz prawo konstytucyjne. Eksperci Instytutu sukcesywnie rozwijają strategie, które pozwalają stanom bronić wolności swoich obywateli. Instytut broni tych praw również przed sądami, mogąc się pochwalić wieloma spektakularnymi zwycięstwami, także w Sądzie Najwyższym.


   

Koliber

Stowarzyszenie KoLiber jest ogólnopolską organizacją o profilu konserwatywno-liberalnym. Skupia licealistów, studentów i przedsiębiorców. KoLiber stawia sobie za cel wspieranie ochrony własności, rządów prawa, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz silnego i bezpiecznego państwa. Stowarzyszenie powstało w roku 2000, posiada 25 oddziałów i kilkuset członków w całym kraju.


   

SIL

Scope Investments Limited jest firmą szkoleniowo-konsultingową działającą od 1994 roku. Założyciel i prezes SIL, Andy Eyschen, od 10 lat uczy wolnorynkowej ekonomii oraz filozofii klasycznego liberalizmu na obozach Liberty English Camp. Zaangażowanie SIL w organizację Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów ma wymiar administracyjny oraz technologiczny (usługi wirtualne: webinary i platforma e-learningowa).


   

Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Spendel

Magdalena Spendel – Urodzona w 1991 roku w najstarszym mieście w Polsce – Kaliszu. Od rodziców przejęła pasję do ekonomii i historii gospodarczej. Ukończyła ekonomiczne studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie nauki zainteresowała się transformacją gospodarczą, ale także kryzysem gospodarczym strefy euro oraz teorią ekonomii, w szczególności szkołą austriacką. Popiera szerzenie wolności gospodarczej, dlatego naukowo zajęła się wyjątkowym przypadkiem transformacji Estonii, której reformy były jednymi z najbardziej radykalnych spośród byłych krajów radzieckich. Na ten temat napisała także swoją pracę magisterską oraz krótką książkę, której publikacja planowana jest na koniec 2017 roku. Od 3 lat pracuje dla Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, gdzie zajmowała się wieloma projektami m.in. Polsko-Amerykańską Akademią Liderów oraz Projektem Arizona. W przeszłości współpracowała z wieloma innymi organizacjami np. Stowarzyszeniem Koliber, była także w zarządzie dwóch kół naukowych. Odbyła także wiele ciekawych szkoleń np. Think Tank Essentials organizowane przez ATLAS Network, Letnia Szkoła Leszka Balcerowicza organizowane przez Forum Obywatelskiego Rozwoju, spędziła także 8 miesięcy w Arizonie, gdzie ukończyła dwa levele Grassroots Leadership Academy. W wolnym czasie lubi spędzać czas na łonie natury. Kocha zwierzęta, jeździ konno i jest instruktorem jazdy konnej. Jest także miłośniczką kolarstwa górskiego, w szczególności w jego najbardziej ekstremalnych formach – enduro i downhill.