kontakt@akademialiderow.edu.pl 519793767

Aktualności PAAL

5 years ago
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

Bardzo ważny dzień - na organizowany przez nas Liberty English Camp przyjechał Lawrence Reed, prezydent FEE oraz wieloletni działacz na rzecz wolności gospodarczej i osobistej. Co więcej, Reed ma wielki sentyment do Polski i od lat 80-tych stara się inspirować i wspierać polskie społeczeństwo obywatelskie.

🇺🇲 ️Lawrence Reed ma wyjątkową relację z Polską i Polakami. W latach 80-tych wspierał polskie podziemie i pomógł sfinansować tłumaczenie "Wolnego Wyboru" Miltona Friedmana. Przez kolejne lata kibicował naszemu krajowi i poznawał historie kolejnych, odważnych działaczy - w tym m.in. twórcy podziemnego radia "Solidarność" - Zbigniewa Romaszewskiego.

📘 Lawrence Reed do ... See more

5 years ago
Zdjęcia z posta użytkownika Polsko-Amerykańska Akademia Liderów

W ten weekend zespół Akademii Liderów organizuje Liberty English Camp. Przez 4 dni prowadzimy wykłady, dyskusje i panele, wszystko w języku angielskim. Cieszymy się także z dużej liczby uczestników (ponad 40 osób) oraz speakerów zagranicznych m.in. ze Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kurdystanu i Nepalu!

Do tej pory omawialiśmy m.in. podstawy geopolityki, przykładowe ... See more

5 years ago
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

Jeśli brakuje Wam kursów PAAL, to Liberty English Camp zapewni Wam bardzo podobne doświadczenia. Doświadczeni speakerzy, rozwój osobisty, zawieranie nowych znajomości - a to wszystko w międzynarodowym gronie!

🌍Liberty English Camp to doskonała okazja do zdobycia międzynarodowych kontaktów i poćwiczenia języka angielskiego i nie tylko. Na camp zjadą bowiem osoby z Japonii, Francji, irackiego Kurdystanu, Luksemburga, Malezji, Szwajcarii, USA oraz oczywiście Polski. Łączyć ich będzie działalność na rzecz wolności, chęć rozwoju i poznawania ludzi.

❗A rekrutacja wciąż trwa! Termin ... See more

5 years ago

🏆 To już ostatnie wyniki w tej edycji Akademii Liderów. Kurs Podstawowy online to nasz najstarszy kurs i dobry zastrzyk wiedzy - z ekonomii, polityki i etyki, którą trzeba się następnie wykazać w trakcie 3-godzinnego egzaminu! Jego najlepsi absolwenci wezmą udział w Kursie Podstawowym ASBiRO oraz pojadą na największą, polską, wolnościową konferencję - Liberty International do ... See more

5 years ago

🏆 Czerwiec to burzliwy miesiąc nie tylko dla uczniów i studentów, ale także dla uczestników naszej Akademii. Po przyswojeniu materiałów i napisaniu swoich projektów przychodzi czas na wyniki. Dziś z radością informujemy, że komisja Grassroots Leadership Academy ogłosiła zwycięzcę tegorocznej edycji.

🥇Serdecznie Gratulujemy Panu Markowi Wójcikowi, który przygotował ... See more

5 years ago

🇺🇲️ W ten weekend odbywa się jedna z największych, wolnorynkowych konferencji w Stanach Zjednoczonych - FEEcon. Ponad 600 osób przyjechało wysłuchać wykładów dot. ekonomii, polityki i przedsiębiorczości. Wśród nich bardzo duża reprezentacja Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości - wiceprezes dr Marcin Chmielowski, Magdalena Spendel, Mateusz Błaszczyk oraz aż 5 ... See more

5 years ago

💲Dziś jest bardzo ważny dzień - Centrum im. Adama Smitha ogłosiło, że na 6 czerwca przypada Dzień Wolności Podatkowej. Oznacza to, że dopiero od dnia dzisiejszego pracujemy dla siebie, a nie na wydatki państwa.

📈 Warto zauważyć, że jest to niewielka poprawa w stosunku do lat poprzednich. W roku 2017 Dzień Wolności Podatkowej wypadał 9 czerwca, a w roku 2016 - 15 czerwca. ... See more

5 years ago

🏆 Oficjalnie zakończyliśmy wiosenną edycję Kursu Wystąpień Publicznych. Nasi uczestnicy wzięli udział w dwudniowym szkoleniu, które odbyło się w Krakowie. Nabyte umiejętności musieli wykorzystać do przygotowania krótkiego wystąpienia, które zostało ocenione przez naszych trenerów.

Z radością informujemy o wynikach tego egzaminu:
🥇1 miejsce: Marek Wójcik
🥈2 ... See more

5 years ago
Klub Spotkania

💲Kapitalizm to pojęcie, które wiąże się z wieloma mitami. Napiętnowany przez część społeczeństwa i traktowany jako krwiożerczy system pełen wyzysku. Z drugiej strony uważany za najlepszy i najefektywniejszy system gospodarczy.

🎥 Polecamy relację live z wykładu dra Marcin Chmielowskiego, który specjalnie dla Wolne Miasto Łódź oraz Klub Spotkania rozprawi się dzisiaj z ... See more

Klub Spotkania i Wolne Miasto Łódź Zaprasza wszystkich na prelekcję pt ,,Mit złego kapitalizmu". Prelegentem będzie dr Marcin Chmielowski- politolog, doktor filozofii, absolwent podyplomowych studiów z bankowości centralnej, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Wiedzę teoretyczną pogłębiał podczas wizyty w Mises Institute w Alabamie, a praktyki odbywał w Lithuanian ... See more

5 years ago

Nasza kadra to grupa osób, która nie tylko pracuje na rzecz wolności, ale przede wszystkim się nią pasjonuje. Magdalena Spendel niedawno wydała książkę na temat reform wolnorynkowych w Estonii, ale dopiero teraz, po powrocie z USA, miała okazję po raz pierwszy wziąć ja osobiście do ręki. Z tej okazji po raz kolejny polecamy tę lekturę. Książka jest dość krótka i prostym ... See more

« 1 of 2 »

Napisz do nas


Facebook Fanpage