kontakt@akademialiderow.edu.pl 513 013 070

O AKADEMII

W skład programu Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów wchodzą dwa segmenty: kurs on-line (wykłady z przedmiotów: ekonomia wolnego rynku, polityka, etyka) oraz kurs Wystąpień Publicznych (dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności miękkich oraz autoprezentacji).

Uczestnicy PAAL mogą wybrać jeden z czterech segmentów lub wziąć udział w kilku naraz. Dodatkowo, oferujemy możliwość zapisania się na fakultatywne kursy on-line (Ekonomia dla Zielonych, Ekonomia dla Zaawansowanych, Prawo dla Zielonych, Finanse dla Zielonych, Komunikacja Społeczna, fakultet samorządowy), które stanowią uzupełnienie programu i adresowane są do osób chcących pogłębić swoją wiedzę na dany temat. Zajęcia Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów prowadzone są przez praktyków z renomowanych organizacji pozarządowych, trenerów z czołowych firm sektora Public Relations, a także doświadczonych naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Queen Mary w Londynie.

Cel projektu

Głównym przesłaniem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów jest wykształcenie nowej generacji liderów: przyszłych dziennikarzy, polityków, osób zaangażowanych w sektor pozarządowy, którzy zmienią oblicze polskiego życia publicznego. Akademia Liderów wychodzi naprzeciw problemowi, który obserwujemy obecnie: młodemu pokoleniu działaczy społecznych i politycznych brakuje umiejętności i wiedzy, by móc w pełni samodzielnie i aktywnie działać. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów ma na celu to zmienić, wprowadzając solidnie wyedukowanych absolwentów na „rynek” społeczno-polityczny i dzięki temu pozytywnie wpłynąć na jakość polskiego życia publicznego. Organizatorzy przyznają, że idee ograniczonego rządu, wolności gospodarczej i odpowiedzialności za własny los, tworzą fundamenty, wokół których koncentrować się będzie program Akademii.

Struktura projektu

Projekt o nazwie Polsko-Amerykańska Akademia Liderów trwa od dwóch do trzech miesięcy w zależności od wybranego segmentu PAAL.

Kurs on-line: Wykłady oraz materiały edukacyjne z przedmiotów stanowiących ów kurs (przedmioty: ekonomia, polityka, etyka) publikowane są na platformie e-learningowej, przez sześć kolejnych piątków zaczynając od 7 kwietnia, a kończąc 12 maja 2017. Egzaminy odbędą się 19 maja.

Kurs Wystąpień Publicznych: Na kurs będą składały się dwa weekendowe zjazdy zorganizowane w Krakowie (Sala wykładowa w ścisłym centrum miasta): 8-9 kwietnia oraz 22-23 kwietnia. Najlepsi absolwenci kursu obywatelskiego zostaną wyłonieni w drodze projektu konkursowego, którego szczegóły przedstawimy w trakcie trwania kursu.

W celu zapoznania się z programem oraz osobami wykładającymi w Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, zapraszamy do odpowiednich działów witryny internetowej.