kontakt@akademialiderow.edu.pl 513 013 070

Główny organizator:

Fundacja WiP

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. W listopadzie 2013 w Nowym Jorku Fundacja odniosła zwycięstwo w prestiżowym konkursie Think Tank Shark Tank, dzięki czemu realizuje projekt serialu telewizyjnego „Wolność pod Ostrzałem”.


 

Współorganizatorzy:

Goldwater

Goldwater Institute jest założonym w 1988 roku instytutem spraw publicznych, który stawia sobie za cel obronę wolności i wartości konstytucyjnych. Organizacja powstała z inspiracji wielkiego senatora z Arizony, Barry’ego Goldwatera. Utrzymywana tylko z dobrowolnych datków, skupia się na walce o konkretne sprawy, nie na polityce. Goldwater Institute jest niestrudzonym orędownikiem praw i suwerenności stanów, zasady leżącej u fundamentów amerykańskiego eksperymentu wolności i prosperity. Aktywność Goldwater Institute rozkłada się zasadniczo na trzy dziedziny: gospodarkę, edukację oraz prawo konstytucyjne. Eksperci Instytutu sukcesywnie rozwijają strategie, które pozwalają stanom bronić wolności swoich obywateli. Instytut broni tych praw również przed sądami, mogąc się pochwalić wieloma spektakularnymi zwycięstwami, także w Sądzie Najwyższym.


   

Koliber

Stowarzyszenie KoLiber jest ogólnopolską organizacją o profilu konserwatywno-liberalnym. Skupia licealistów, studentów i przedsiębiorców. KoLiber stawia sobie za cel wspieranie ochrony własności, rządów prawa, wolności gospodarczej, odpowiedzialności za własny los oraz silnego i bezpiecznego państwa. Stowarzyszenie powstało w roku 2000, posiada 25 oddziałów i kilkuset członków w całym kraju.


   

SIL

Scope Investments Limited jest firmą szkoleniowo-konsultingową działającą od 1994 roku. Założyciel i prezes SIL, Andy Eyschen, od 10 lat uczy wolnorynkowej ekonomii oraz filozofii klasycznego liberalizmu na obozach Liberty English Camp. Zaangażowanie SIL w organizację Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów ma wymiar administracyjny oraz technologiczny (usługi wirtualne: webinary i platforma e-learningowa).


   

Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów

Spendel

Jacek Spendel  jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Śląskim, studiował także na Georgetown University w Waszyngtonie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prowadzi działalność gastronomiczną w Katowicach. Od lat zaangażowany w działalność społeczną. Fundator i prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. W latach 2005-2012 menedżer ds. projektów w Instytucie Globalizacji. Prezes Stowarzyszenia KoLiber w latach 2006-2007, wieloletni szef katowickich struktur organizacji. Główny organizator obozów Liberty English Camp w Polsce i zagranicą. Blisko współpracuje z Language of Liberty Institute oraz Goldwater Institute. W 2013 roku ukończył prestiżowy kurs Think Tank MBA w Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku zwyciężył w konkursie Think Tank Shark Tank w Nowym Jorku, zdobywając dla Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości nagrodę w wysokości 25 0000 dolarów spożytkowaną na produkcję serialu „Wolność pod Ostrzałem”. Lubi podróżować (specjalizuje się w tzw. wyprawach budżetowych), poznawać nowe kultury i  obyczaje, choć przy tym czuje się mocno przywiązany do wyniesionej z rodzinnego domu, tożsamości górnośląskiej.