kontakt@akademialiderow.edu.pl 519793767

Grassroots Leadership Academy to kurs, który powstał we współpracy z amerykańską organizacją Amiercans for Prosperity. Tysiące obywateli USA, w 30 różnych Stanach zostało wyszkolonych na Grassroots Aktywistów.

Teraz czas na Nas!
 

 

Co oznacza słowo Grassroots?

Jest to po protu ruch oddolny, czyli praca zwykłych obywateli, którzy razem tworzą społeczeństwo obywatelskie. W Polsce działalność ta jest bardzo słaba, bo brakuje nam liderów. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów ma na celu wypełnić tę lukę. Chcemy kreować przywódców, którzy pomogą nam w promowaniu idei ograniczonego rządu, wolności osobistej oraz wolności gospodarczej.

Czego się nauczysz

Wolność gospodarcza jest kluczowym czynnikiem, który wyznacza różnicę pomiędzy zamożnymi a zubożałymi społeczeństwami. Dlaczego więc tak trudno jest "sprzedać" wolność? W tej sesji Przyjrzymy się dowodom statystycznym przemawiającym za wolną przedsiębiorczością. Sprawdzimy dlaczego kapitalizm ma pozytywny wpływ na jakość naszego życia, a socjalizm jest skazany na porażkę. Co najważniejsze, uczestnicy nauczą się argumentować nie tylko od strony danych, ale także od strony moralnej.

Na przestrzeni wieków małe i spójne grupy miał bardzo duży wpływ na zmiany postępujące na świecie. W ten sposób wielokrotnie dowodziły, że zorganizowana mniejszość może pokonać zdezorganizowaną większość. W sesji drugiej uczestnicy nauczą się jak stosować sześć głównych narzędzi potrzebnych do organizacji działań oddolnych. Zbadamy przykłady udanych i nieudanych inicjatyw, badając strategię, taktykę oraz skutki ich działań.

Zmiana nie następuje dzięki pracy tylko jednej osoby. Zmiana to efekt wspólnego wysiłku ściśle współpracujących ze sobą ludzi. Sesja trzecia bada sztukę budowania efektywnego ruchu. Aktywiści dowiedzą się jak zorganizowane grupy stawały się katalizatorem do zmian w historii Polski i Stanów Zjednoczonych. Nauczą się także jak zbudować i wspierać swoją własną wspólnotę.

To, co najbardziej angażuje ludzi, to historie. Historyjki pozwalają ludziom utożsamić się z opowiadającym, poczuć empatię, współczucie i zaufanie. Ludzie podążają za Tobą nie tylko ze względu na to, co robisz, ale też na to, jak to robisz. W sesji czwartej uczestnicy nauczą się jak ich osobiste historie mogą wpłynąć na czyjeś życie oraz w jaki sposób je opowiadać, by wzbudzić u ludzi zaangażowanie i iskrę do działania.

Czy to przemawiając, pisząc bloga, czy też rozmawiając z kimś sam na sam, inspirowanie innych to konkretne działanie, które wymaga poznania podstaw skutecznej perswazji. W tej sesji studenci opanują narzędzia, które każdy aktywista powinien znać, by efektywnie komunikować swoje przesłanie. Korzystając ze sprawdzonych strategii, uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć wiadomości, które zainspirują innych.

Efektywne wykorzystanie platform komunikacji, to klucz do przekazywania swoich idei. W tej sesji dowiesz się jak technologia może wzmocnić wiarygność i precyzję Twojego przesłania.

Korzyści, koszty, nagrody

Udział w Grassroots Leadership Academy, to nie tylko świetna okazja do zwiększenia swoich umiejętności liderskich, ale także sposób na poznanie wyjątkowych ludzi. W naszych kursach biorą udział ludzie aktywni w organizacjach pozarządowych, polityce, publicystyce i szeroko pojętej działalności na rzecz pozytywnych zmian w naszym państwie. Uczestnicy, którzy uzyskają ocenę z egzaminu powyżej 50% otrzymają certyfikaty Grassroots Leadership Activist poświadczone przez amerykańską organizację i twórcę kursu – Americans for Prosperity. Dodatkowym motywatorem będą nagrody. A jest o co walczyć, bo najlepsi uczestnicy pojadą na konferencję Defending The American Dream Summit w Stanach Zjednoczonych!
Koszt udziału w kursie to 350zł, pokrywa on koszty kursu, przerwy kawowe, certyfikaty, a także nagrody dla najlepszych.

Harmonogram kursu
Kurs potrwa 3 dni i odbędzie się w dwóch weekendowych zjazdach w centrum Warszawy.
Zjazd 1: 25-26 Listopada (Sobota-Niedziela)
Zjazd 2: 10 Grudnia (Niedziela)
Dokładny harmonogram wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie rozesłany mailowo

 

Egzamin

Forma egzaminu zostanie przedstawiona w trakcie pierwszego zjazdu GLA. Będzie to praca zdalna, nie wymagająca ponowego przyjazdu do Warszawy.