kontakt@akademialiderow.edu.pl 519793767

Aktualności PAAL

["error","An access token is required to request this resource."]
7 months ago
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

Bardzo ważny dzień - na organizowany przez nas Liberty English Camp przyjechał Lawrence Reed, prezydent FEE oraz wieloletni działacz na rzecz wolności gospodarczej i osobistej. Co więcej, Reed ma wielki sentyment do Polski i od lat 80-tych stara się inspirować i wspierać polskie społeczeństwo obywatelskie.

🇺🇲 ️Lawrence Reed ma wyjątkową relację z Polską i Polakami. W latach 80-tych wspierał polskie podziemie i pomógł sfinansować tłumaczenie "Wolnego Wyboru" Miltona Friedmana. Przez kolejne lata kibicował naszemu krajowi i poznawał historie kolejnych, odważnych działaczy - w tym m.in. twórcy podziemnego radia "Solidarność" - Zbigniewa Romaszewskiego.

📘 Lawrence Reed do ... See more

7 months ago
Zdjęcia z posta użytkownika Polsko-Amerykańska Akademia Liderów

W ten weekend zespół Akademii Liderów organizuje Liberty English Camp. Przez 4 dni prowadzimy wykłady, dyskusje i panele, wszystko w języku angielskim. Cieszymy się także z dużej liczby uczestników (ponad 40 osób) oraz speakerów zagranicznych m.in. ze Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Kurdystanu i Nepalu!

Do tej pory omawialiśmy m.in. podstawy geopolityki, przykładowe ... See more

8 months ago
Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości

Jeśli brakuje Wam kursów PAAL, to Liberty English Camp zapewni Wam bardzo podobne doświadczenia. Doświadczeni speakerzy, rozwój osobisty, zawieranie nowych znajomości - a to wszystko w międzynarodowym gronie!

🌍Liberty English Camp to doskonała okazja do zdobycia międzynarodowych kontaktów i poćwiczenia języka angielskiego i nie tylko. Na camp zjadą bowiem osoby z Japonii, Francji, irackiego Kurdystanu, Luksemburga, Malezji, Szwajcarii, USA oraz oczywiście Polski. Łączyć ich będzie działalność na rzecz wolności, chęć rozwoju i poznawania ludzi.

❗A rekrutacja wciąż trwa! Termin ... See more

8 months ago

🏆 To już ostatnie wyniki w tej edycji Akademii Liderów. Kurs Podstawowy online to nasz najstarszy kurs i dobry zastrzyk wiedzy - z ekonomii, polityki i etyki, którą trzeba się następnie wykazać w trakcie 3-godzinnego egzaminu! Jego najlepsi absolwenci wezmą udział w Kursie Podstawowym ASBiRO oraz pojadą na największą, polską, wolnościową konferencję - Liberty International do ... See more

9 months ago

🏆 Czerwiec to burzliwy miesiąc nie tylko dla uczniów i studentów, ale także dla uczestników naszej Akademii. Po przyswojeniu materiałów i napisaniu swoich projektów przychodzi czas na wyniki. Dziś z radością informujemy, że komisja Grassroots Leadership Academy ogłosiła zwycięzcę tegorocznej edycji.

🥇Serdecznie Gratulujemy Panu Markowi Wójcikowi, który przygotował ... See more

9 months ago

🇺🇲️ W ten weekend odbywa się jedna z największych, wolnorynkowych konferencji w Stanach Zjednoczonych - FEEcon. Ponad 600 osób przyjechało wysłuchać wykładów dot. ekonomii, polityki i przedsiębiorczości. Wśród nich bardzo duża reprezentacja Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości - wiceprezes dr Marcin Chmielowski, Magdalena Spendel, Mateusz Błaszczyk oraz aż 5 ... See more

9 months ago

💲Dziś jest bardzo ważny dzień - Centrum im. Adama Smitha ogłosiło, że na 6 czerwca przypada Dzień Wolności Podatkowej. Oznacza to, że dopiero od dnia dzisiejszego pracujemy dla siebie, a nie na wydatki państwa.

📈 Warto zauważyć, że jest to niewielka poprawa w stosunku do lat poprzednich. W roku 2017 Dzień Wolności Podatkowej wypadał 9 czerwca, a w roku 2016 - 15 czerwca. ... See more

10 months ago

🏆 Oficjalnie zakończyliśmy wiosenną edycję Kursu Wystąpień Publicznych. Nasi uczestnicy wzięli udział w dwudniowym szkoleniu, które odbyło się w Krakowie. Nabyte umiejętności musieli wykorzystać do przygotowania krótkiego wystąpienia, które zostało ocenione przez naszych trenerów.

Z radością informujemy o wynikach tego egzaminu:
🥇1 miejsce: Marek Wójcik
🥈2 ... See more

10 months ago
Klub Spotkania

💲Kapitalizm to pojęcie, które wiąże się z wieloma mitami. Napiętnowany przez część społeczeństwa i traktowany jako krwiożerczy system pełen wyzysku. Z drugiej strony uważany za najlepszy i najefektywniejszy system gospodarczy.

🎥 Polecamy relację live z wykładu dra Marcin Chmielowskiego, który specjalnie dla Wolne Miasto Łódź oraz Klub Spotkania rozprawi się dzisiaj z ... See more

Klub Spotkania i Wolne Miasto Łódź Zaprasza wszystkich na prelekcję pt ,,Mit złego kapitalizmu". Prelegentem będzie dr Marcin Chmielowski- politolog, doktor filozofii, absolwent podyplomowych studiów z bankowości centralnej, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Wiedzę teoretyczną pogłębiał podczas wizyty w Mises Institute w Alabamie, a praktyki odbywał w Lithuanian ... See more

10 months ago

Nasza kadra to grupa osób, która nie tylko pracuje na rzecz wolności, ale przede wszystkim się nią pasjonuje. Magdalena Spendel niedawno wydała książkę na temat reform wolnorynkowych w Estonii, ale dopiero teraz, po powrocie z USA, miała okazję po raz pierwszy wziąć ja osobiście do ręki. Z tej okazji po raz kolejny polecamy tę lekturę. Książka jest dość krótka i prostym ... See more

« 1 of 12 »

Napisz do nas


Facebook Fanpage